Webový portál Žiju s handicapem byl spuštěn v září roku 2012. Web přináší zajímavé články a rozhovory, ale nejen to. Hlavně aktivně podporuje handicapované, kteří si mohou pomocí svých blogů například najít sponzory nebo sdílet cenné rady a zkušenosti.

Včele handbiker Tomáš Mošnička

Tomáš Mošnička je šéfredaktorem webu. Je to úspěšný handicapovaný sportovec, který svou kariéru začal jako spolujezdec v závodech sidecar, při nehodě na jednom ze závodů skončil v roce 1995 na invalidním vozíku. Po zotavení se začal věnovat vzpírání v disciplíně benchpress, od roku 2009 se soustředí na cyklistiku, závodí na handbiku. Jeho elán, odhodlání a cenné zkušenosti jsou inspirací pro mnoho lidí, kteří se potýkají s handicapem.

Užitečnérady, informace i inspirace

Portál vznikl za účelem poskytování pomoci, zprostředkovávání informací a vytvoření virtuální komunity lidí žijících s handicapem, ať už vlastním, nebo někoho ve svém okolí. Poskytuje cenné rady, novinky ze světa pomůcek handicapované, inspiraci i zábavu, orientaci v legislativní úpravě nebo i kontakty na pomocné organizace. Pan Mošnička i kontaktuje známé osobnosti a dělá s nimi rozhovory, testuje nejrůznější aktivity či pomůcky pro handicapované a píše na ně recenze.

Bloggeremse může stát každý

Kromě redakčních příspěvků, které vychází pravidelně, portál dává prostor i svým návštěvníkům. Registrace je snadná, stačí pár kliknutí a uživatel může začít přispívat. Bloggeři publikují články o svých zkušenostech, názorech, pozvánkách na relevantní akce a podobně. Vzájemně si příspěvky mohou komentovat a hodnotit. Vytváří se tak unikátní komunita, kde se sdružují lidé se všemi druhy handicapu.

PodporaD.I.SEVEN

Po roce provozu, kdy se portálu začalo dostávat větší pozornosti a zájmu veřejnosti, se zvýšily i náklady. Generálním partnerem, který zabezpečil další chod a rozvoj webu, se stala bezpečnostní agentura D.I.SEVEN.

 

ROZHOVOR– PORTÁL ŽIJU S HANDICAPEM – Tomáš Mošnička, šéfredaktor


1) Kolik na web přispívá bloggerů? Jak často se objevují nové příspěvky?

Přispívá opravdu spousta lidí, to by se člověk nedopočítal. Co se týče redakčních článků, přidáváme pravidelně několikrát týdně, podle relevance. Jsem názoru, že je lepší si vybírat, než čtenáře přehnaně zahlcovat.

2) Jak se člověk může stát bloggerem?

Úplně jednoduše, nejsou v tom žádné složitosti. Zaregistrovat se může kdokoliv přímo na webu, kde vyplní pár údajů, dostane potvrzení přes email a může začít psát.

3) Setkává se komunita i offline, plánuje portál akce?

Akce určitě plánujeme, například pro dětské domovy, sdílíme informace o relevantních událostech ale že by se mimo internet scházela přímo bloggerská komunita, to ne. Zatím se drží v té virtuální rovině, ale vše se rychle sdílí na další sítě.

4) Jak přicházíte na témata na příspěvky?

Nápady přichází buď samy, nebo třeba v případě testování nových výrobků už se i sami výrobci ozývají, osloví mě. V dnešní době se informace šíří rychle. Některých témat si člověk i všimne sám, nebo při spolupráci s handicapovanými.

5) Jakou má portál návštěvnost? Roste jeho popularita?

Přesnými čísly bych se neoháněl, ale má určitě rostoucí tendenci, za to jsme rádi. I na facebookové stránce portálu je vidět, jak přibývají fanoušci a jsou aktivnější. V podstatě za tak krátkou dobu existence máme návštěvnost srovnatelnou s weby, které jsou na scéně o mnoho let více.

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací...